| Matches | Saturday 20th October, 1984
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 20th October, 1984
FA Trophy First Round Qualifying
Alfreton Town
Alfreton Town
2-2 Gainsborough Trinity
Gainsborough Trinity
Eastwood Town
Eastwood Town
3-3 Corby Town
Corby Town
Heanor Town
Heanor Town
0-1 Shepshed Charterhouse
Shepshed Chtrhse
Ilkeston Town
Ilkeston Town
2-2 Dudley Town
Dudley Town
Mexborough Town
Mexborough Town
1-4 Southport
Southport
Oldbury United
Oldbury Utd
3-1 Arnold
Arnold
Spalding United
Spalding United
1-2 Billericay Town
Billericay Town
Stourbridge
Stourbridge
2-1 Sutton Town
Sutton Town
Notts Senior Cup First Round
Arnold Kingswell
Arnold Kingswell
1-2 British Rail (Newark)
British Rail (Newark)
NCEL League Cup Preliminary Round
Blidworth Welfare
Blidworth Welfare
1-9 Sheffield
Sheffield
Fryston Colliery Welfare
Fryston Colliery Welf
0-3 Dronfield United
Dronfield United
Garforth Miners
Garforth Miners
1-0 Harworth Colliery Institute
Harworth CI
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
2-1 Farsley Celtic
Farsley Celtic
NCEL Premier Division
Boston Town
Boston Town
1-3 Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
Bridlington Trinity
Bridlington Trinity
1-0 Denaby United
Denaby United
Guisborough Town
Guisborough Town
2-2 Guiseley
Guiseley
Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
2-1 Bentley Victoria Welfare
Bentley Victoria Welf
Thackley
Thackley
1-0 Belper Town
Belper Town
NCEL Division One (North)
Bradley Rangers
Bradley Rangers
2-0 York Railway Institute
York Railway Institute
Collingham
Collingham
2-4 Pickering Town
Pickering Town
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
0-3 North Ferriby United
North Ferriby United
Liversedge
Liversedge
1-0 Harrogate Town
Harrogate Town
Rowntree Mackintosh
Rowntree Mackintosh
1-1 Phoenix Park (BFD)
Phoenix Park (BFD)
Selby Town
Selby Town
2-1 Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
0-2 Bridlington Town
Bridlington Town
NCEL Division One (Central)
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
4-1 Stocksbridge Works
Stocksbridge Works
Grimethorpe Miners Welfare
Grimethorpe MW
4-0 Wombwell Sports Association
Wombwell SA
Maltby Miners Welfare
Maltby Miners Welf
1-0 BSC Parkgate
BSC Parkgate
Ossett Albion
Ossett Albion
0-0 Hatfield Main
Hatfield Main
Pilkington Recreation
Pilkington Recreation
1-1 Woolley Miners Welfare
Woolley Miners Welf
Worsbrough Bridge Miners Welfare
Worsbro Bridge MW
1-1 Ossett Town
Ossett Town
Yorkshire Main
Yorkshire Main
0-2 Thorne Colliery
Thorne Colliery
NCEL Division One (South)
Borrowash Victoria
Borrowash Victoria
0-0 Kiveton Park
Kiveton Park
Frecheville CA
Frecheville CA
0-0 Retford Town
Retford Town
Lincoln United
Lincoln United
2-1 Staveley
Staveley
Long Eaton United
Long Eaton United
0-0 Kimberley Town
Kimberley Town
Oakham United
Oakham United
1-2 Hallam
Hallam
NCEL Reserve Division
Guiseley Res
Guiseley Res
7-2 Hall Road Rangers Res
Hall Road Rgrs Res
Harrogate Town Res
Harrogate Town Res
0-1 Ossett Albion Res
Ossett Albion Res
Ossett Town Res
Ossett Town Res
1-2 Harrogate Railway Athletic Res
Harrogate RA Res

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Spalding United 9 19 11
2 Thackley 10 19 4
3 Belper Town 8 16 11
4 Guiseley 9 16 6
5 Guisborough Town 8 14 3
6 Arnold 8 14 3
7 Eastwood Town 8 14 0
8 Emley 8 13 4
9 Sutton Town 9 13 0
10 Heanor Town 11 13 -8
11 Alfreton Town 6 12 7
12 Ilkeston Town 8 12 1
13 Appleby Frodingham 10 12 -5
14 Boston Town 8 10 -2
15 Bridlington Trinity 9 10 -8
16 Pontefract Collieries 11 8 -7
17 Denaby United 6 7 1
18 Mexborough Town 9 6 -8
19 Bentley Victoria Welfare 9 4 -13
NCEL Division One (North) P Pts +/-
1 Liversedge 7 17 14
2 Rowntree Mackintosh 8 15 9
3 Bridlington Town 7 15 6
4 Bradley Rangers 8 14 3
5 Harrogate Railway Athletic 5 13 13
6 Harrogate Town 6 13 9
7 North Ferriby United 7 12 6
8 Farsley Celtic 6 11 3
9 Pickering Town 7 11 1
10 Selby Town 7 10 1
11 Garforth Miners 5 9 1
12 Phoenix Park 8 6 -6
13 Yorkshire Amateur 8 5 -8
14 York Railway Institute 6 4 -8
15 Collingham 8 4 -16
16 Hall Road Rangers 7 2 -12
17 Tadcaster Albion 8 1 -16
NCEL Division One (Central) P Pts +/-
1 Pilkington Recreation 7 16 8
2 Thorne Colliery 8 16 6
3 Yorkshire Main 8 16 5
4 Woolley Miners Welfare 7 14 11
5 Armthorpe Welfare 7 14 6
6 Maltby Miners Welfare 7 13 0
7 Brigg Town 5 11 6
8 Grimethorpe Miners Welf 7 11 5
9 Hatfield Main 7 11 5
10 Ossett Albion 7 10 6
11 Stocksbridge Works 8 7 -8
12 BSC Parkgate 7 6 -1
13 Ossett Town 7 6 -2
14 Worsbrough Bridge MW 8 6 -3
15 Fryston Colliery Welfare 6 0 -19
16 Wombwell Sports Assoc 8 0 -25
NCEL Division One (South) P Pts +/-
1 Borrowash Victoria 8 18 11
2 Long Eaton United 7 16 6
3 Hallam 8 13 4
4 Harworth Colliery Institute 7 12 2
5 Frecheville CA 8 12 1
6 Retford Town 5 11 5
7 Staveley 8 11 2
8 Dronfield United 7 10 -4
9 Arnold Kingswell 5 8 0
10 Sheffield 6 7 0
11 Oakham United 6 7 -1
12 Lincoln United 7 7 -4
13 Graham St Prims 5 4 -2
14 Blidworth Welfare 5 4 -3
15 Kimberley Town 6 2 -8
16 Kiveton Park 8 2 -9
NCEL Reserve Division P Pts +/-
1 Emley Res 7 19 18
2 Thackley Res 7 13 10
3 Farsley Celtic Res 7 13 7
4 Harrogate Railway Athletic Res 8 13 4
5 Garforth Miners Res 8 12 5
6 Ossett Town Res 8 12 -2
7 Ossett Albion Res 8 12 -3
8 Harrogate Town Res 7 10 3
9 Yorkshire Amateur Res 5 10 2
10 Pontefract Collieries Res 8 8 1
11 Hall Road Rangers Res 7 8 -3
12 Guiseley Res 7 8 -4
13 Fryston Colliery Welfare Res 6 3 -14
14 Tadcaster Albion Res 7 3 -24

Click here for more details