| Matches | Saturday 10th November, 1984
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 10th November, 1984
FA Vase First Round
Bentley Victoria Welfare
Bentley Victoria Welf
0-1 Skegness Town
Skegness Town
Nunthorpe Athletic
Nunthorpe Athletic
0-1 Guiseley
Guiseley
Seaham Red Star
Seaham Red Star
2-1 Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
FA Vase First Round Replay
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
5-0 Sheffield
Sheffield
East Riding Senior Cup First Round
Bridges Social Club
Bridges Social Club
0-3 Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
Schultz YC (Co)
Schultz YC (Co)
3-0 Bridlington Town
Bridlington Town
Sheffield & Hallamshire Senior Cup First Round
Ash House GC
Ash House GC
1-1 Worsbrough Bridge Miners Welfare
Worsbro Bridge MW
BSC Parkgate
BSC Parkgate
5-0 Tinsley Wire
Tinsley Wire
Crookes Working Men's Club
Crookes WMC
4-3 Emley
Emley
Denaby United
Denaby United
1-0 Wombwell Sports Association
Wombwell SA
Frickley Athletic
Frickley Athletic
4-2 Dronfield United
Dronfield United
Houghton Main
Houghton Main
0-5 Hallam
Hallam
Maltby Miners Welfare
Maltby Miners Welf
5-0 Penistone Church
Penistone Church
Old Edwardians
Old Edwardians
0-3 Kiveton Park
Kiveton Park
Stocksbridge Works
Stocksbridge Works
1-3 Harworth Colliery Institute
Harworth CI
Woolley Miners Welfare
Woolley Miners Welf
3-1 Frecheville CA
Frecheville CA
Worksop Town
Worksop Town
4-0 Grimethorpe Miners Welfare
Grimethorpe MW
Yorkshire Main
Yorkshire Main
2-2 Ecclesfield Red Rose
Ecclesfield Red Rose
West Riding County Cup First Round
Collingham
Collingham
1-5 Garforth Miners
Garforth Miners
Phoenix Park (BFD)
Phoenix Park (BFD)
3-3 Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Selby Town
Selby Town
1-3 Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
NCEL Premier Division
Alfreton Town
Alfreton Town
1-0 Heanor Town
Heanor Town
Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
1-0 Ilkeston Town
Ilkeston Town
Belper Town
Belper Town
3-2 Arnold
Arnold
Boston Town
Boston Town
0-0 Thackley
Thackley
Bridlington Trinity
Bridlington Trinity
2-5 Guisborough Town
Guisborough Town
Eastwood Town
Eastwood Town
7-0 Sutton Town
Sutton Town
Spalding United
Spalding United
1-0 Mexborough Town
Mexborough Town
NCEL Division One (North)
Liversedge
Liversedge
0-5 Pickering Town
Pickering Town
North Ferriby United
North Ferriby United
1-0 Rowntree Mackintosh
Rowntree Mackintosh
York Railway Institute
York Railway Institute
1-2 Harrogate Town
Harrogate Town
NCEL Division One (Central)
Brigg Town
Brigg Town
1-1 Hatfield Main
Hatfield Main
Ossett Town
Ossett Town
6-0 Fryston Colliery Welfare
Fryston Colliery Welf
Pilkington Recreation
Pilkington Recreation
0-1 Ossett Albion
Ossett Albion
Thorne Colliery
Thorne Colliery
0-3 Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
NCEL Division One (South)
Kimberley Town
Kimberley Town
0-1 Borrowash Victoria
Borrowash Victoria
Retford Town
Retford Town
2-2 Long Eaton United
Long Eaton United
Staveley
Staveley
3-0 Arnold Kingswell
Arnold Kingswell
NCEL Reserve Division
Fryston Colliery Welfare Res
Fryston Coll Welf Res
0-3 Harrogate Railway Athletic Res
Harrogate RA Res
Garforth Miners Res
Garforth Miners Res
3-2 Ossett Town Res
Ossett Town Res
Guiseley Res
Guiseley Res
2-0 Pontefract Collieries Res
Pontefract Colls Res
Ossett Albion Res
Ossett Albion Res
1-2 Farsley Celtic Res
Farsley Celtic Res
Tadcaster Albion Res
Tadcaster Albion Res
0-2 Hall Road Rangers Res
Hall Road Rgrs Res
Thackley Res
Thackley Res
0-1 Harrogate Town Res
Harrogate Town Res
Yorkshire Amateur Res
Yorkshire Amtr Res
0-2 Emley Res
Emley Res

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Belper Town 11 25 16
2 Guisborough Town 11 23 10
3 Thackley 13 23 6
4 Spalding United 13 22 8
5 Alfreton Town 10 21 13
6 Eastwood Town 11 20 6
7 Guiseley 10 19 9
8 Ilkeston Town 12 18 0
9 Arnold 10 17 4
10 Emley 9 16 7
11 Appleby Frodingham 12 15 -9
12 Boston Town 10 14 -1
13 Pontefract Collieries 13 14 -5
14 Denaby United 9 13 3
15 Sutton Town 12 13 -12
16 Heanor Town 14 13 -14
17 Bridlington Trinity 12 10 -13
18 Mexborough Town 12 6 -14
19 Bentley Victoria Welfare 10 4 -14
NCEL Division One (North) P Pts +/-
1 Rowntree Mackintosh 11 21 13
2 Liversedge 9 20 10
3 Harrogate Town 8 19 11
4 North Ferriby United 10 18 8
5 Bridlington Town 9 18 5
6 Pickering Town 10 17 7
7 Bradley Rangers 9 17 6
8 Harrogate Railway Athletic 6 16 14
9 Phoenix Park 10 12 -4
10 Farsley Celtic 6 11 3
11 Garforth Miners 6 10 1
12 Selby Town 9 10 -2
13 York Railway Institute 8 5 -9
14 Yorkshire Amateur 10 5 -12
15 Collingham 9 4 -17
16 Hall Road Rangers 9 2 -15
17 Tadcaster Albion 9 1 -19
NCEL Division One (Central) P Pts +/-
1 Thorne Colliery 11 19 4
2 Armthorpe Welfare 9 18 9
3 Woolley Miners Welfare 8 17 12
4 Yorkshire Main 9 17 5
5 Ossett Albion 10 16 8
6 Pilkington Recreation 9 16 4
7 Brigg Town 7 15 7
8 Hatfield Main 9 15 6
9 Maltby Miners Welfare 8 14 0
10 Grimethorpe Miners Welf 8 11 4
11 Ossett Town 9 9 3
12 BSC Parkgate 8 9 1
13 Stocksbridge Works 10 8 -9
14 Worsbrough Bridge MW 9 7 -3
15 Fryston Colliery Welfare 9 3 -26
16 Wombwell Sports Assoc 9 1 -25
NCEL Division One (South) P Pts +/-
1 Borrowash Victoria 10 21 11
2 Staveley 11 20 7
3 Long Eaton United 9 20 7
4 Retford Town 7 15 6
5 Harworth Colliery Institute 9 15 4
6 Hallam 9 13 3
7 Dronfield United 8 13 -3
8 Frecheville CA 10 12 -1
9 Arnold Kingswell 7 11 -2
10 Sheffield 7 10 6
11 Graham St Prims 6 7 -1
12 Oakham United 7 7 -2
13 Lincoln United 8 7 -5
14 Kimberley Town 9 5 -11
15 Blidworth Welfare 6 4 -9
16 Kiveton Park 9 2 -10
NCEL Reserve Division P Pts +/-
1 Emley Res 10 25 22
2 Farsley Celtic Res 9 19 11
3 Garforth Miners Res 10 18 7
4 Harrogate Railway Athletic Res 11 18 7
5 Thackley Res 10 16 10
6 Hall Road Rangers Res 9 14 4
7 Harrogate Town Res 9 14 4
8 Ossett Albion Res 10 13 -4
9 Ossett Town Res 10 12 -8
10 Pontefract Collieries Res 10 11 2
11 Yorkshire Amateur Res 7 11 0
12 Guiseley Res 9 11 -5
13 Tadcaster Albion Res 10 4 -29
14 Fryston Colliery Welfare Res 8 3 -21

Click here for more details