| Matches | Saturday 17th October, 2020
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 17th October, 2020
FA Vase Second Round Qualifying
Liversedge
LiversedgeOliver Fearon 11, 72
Joe Walton 47
3-1
Att: 221
HT: 1-1
Ashton Athletic
Ashton AthleticHarvey Whyte 5
New Mills
New MillsSamuel Amankwaa 36
Michael Connor 48pen
2-1
Att: 164
HT: 1-1
Winterton Rangers
Winterton RangersLee Ridley 8
NCEL Premier Division
AFC Mansfield
AFC MansfieldRoss Duggan 24, 69
Jordan Annable 40
Morgan James 43
Matthew Sykes 50
5-0
Att: 80
HT: 3-0
Garforth Town
Garforth Town
Barton Town
Barton TownBen Hinchliffe 23, 80
2-1
Att: 298
HT: 1-0
Bottesford Town
Bottesford TownJack Siddall 59
Bridlington Town
Bridlington TownRyan Eastwood 2og
Chris Adams 28
Thomas Waudby 39, 45, 53
Joe McFadyen 59
Billy Logan 78
Daniel Earl 82
8-1
Att: 222
HT: 4-1
Athersley Recreation
Athersley RecreationJack Bennett 37
Eccleshill United
Eccleshill UnitedTalent Ndlovu 40pen
1-0
Att: 96
HT: 1-0
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
Grimsby Borough
Grimsby BoroughReece York 40
Jordan Barnett 65
2-0
Att: 163
HT: 1-0
Albion Sports
Albion Sports
Knaresborough Town
Knaresborough Town
0-3
Att: 153
HT: 0-2
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners WelfareRieves Boocock 14
Robson Doolan 40
Reece Clegg 82
Maltby Main
Maltby MainJonathan Hill 16
1-0
Att: 142
HT: 1-0
Silsden AFC
Silsden AFC
Thackley
ThackleyBen Grech-Brooksbank 31pen
Matthew Broadley 86
2-3
Att: 164
HT: 1-1
Handsworth
HandsworthOscar Radford 45
Bailey Hobson 72
Leon Howarth 88
NCEL Division One
Brigg Town
Brigg TownAlfie Usher 18
Andrew Taylor 32, 55
Jack Boswell 35
Stephen McCarron 40
Jack Bowskin 77
Reece Moody 81, 85
8-0
Att: 262
HT: 4-0
Retford FC
Retford FC
East Hull
East HullAli Aydemir 86
1-2
Att: 55
HT: 0-1
Rossington Main
Rossington MainMicah Parsons 20
Tyla Bell 62
(at Goole AFC)
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton WelfMark Ferguson 76pen
1-2
Att: 126
HT: 0-1
Selby Town
Selby TownBradley Freer 3
Liam Flanagan 65
Hall Road Rangers
Hall Road RangersDavid Harrison 49
Nathan Walker 66
2-0
Att: 76
HT: 0-0
Swallownest
Swallownest
Hallam
HallamKieran Watson 6
Christopher Wood 15
Jack Brownell 35
Richard Patterson 72
4-1
Att: 300
HT: 3-0
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners WelfareLewis Stephens 62
Harrogate Railway Athletic
Harrogate RailwayDaniel Thirkell 2pen
1-7
Att: 187
HT: 1-4
Campion
CampionJason Carney 16, 40
Aidan Kirby 27pen, 45
Sean Hunter 50, 75, 76
North Ferriby
North FerribyLouis Kirk 16
Danny Emerton 23
Joshua Street 75
3-0
Att: 300
HT: 2-0
Parkgate
Parkgate
Skegness Town
Skegness TownJoshua Nichol 67
Gary King 90
2-2
Att: 112
HT: 0-0
Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfareSteven Garner 49
Thomas Foltyn-Brown 54
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge AthleticLuke Francis 2
Lewis O'Connor 70
2-4
Att: 228
HT: 1-1
Emley AFC
Emley AFCKane Reece 45
Kyle Willis 56, 80
James Eyles 59

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Yorkshire Amateur 6 16 16
2 Bridlington Town 7 15 13
3 AFC Mansfield 6 13 17
4 Grimsby Borough 7 13 8
5 Liversedge 4 12 11
6 Garforth Town 5 12 6
7 Maltby Main 6 11 3
8 Handsworth 7 11 1
9 Barton Town 8 10 -5
10 Albion Sports 5 7 2
11 Staveley Miners Welfare 3 6 4
12 Penistone Church 4 6 0
13 Hemsworth Miners Welfare 4 6 0
14 Silsden AFC 5 6 -4
15 Eccleshill United 6 6 -5
16 Knaresborough Town 7 6 -7
17 Goole AFC 5 6 -8
18 Thackley 6 4 -7
19 Bottesford Town 7 3 -13
20 Athersley Recreation 8 0 -32
NCEL Division One P Pts +/-
1 Campion 6 18 17
2 Emley AFC 7 17 13
3 Brigg Town 5 13 13
4 North Ferriby 6 13 8
5 Rossington Main 8 11 1
6 Hall Road Rangers 7 11 1
7 Winterton Rangers 5 10 7
8 Hallam 5 10 6
9 Skegness Town 6 10 1
10 Nostell Miners Welfare 6 9 -2
11 Retford FC 7 8 -4
12 Harrogate Railway Athletic 6 8 -4
13 Parkgate 5 7 -4
14 East Hull 7 7 -7
15 Swallownest 5 6 -3
16 Armthorpe Welfare 6 4 -5
17 Worsbrough Bridge Athletic 7 4 -8
18 Dronfield Town 6 4 -10
19 Selby Town 6 3 -11
20 Glasshoughton Welfare 6 0 -9

Click here for more details