| Teams | Campion | Matches | Season 2019/20
MatchesClubStatisticsNews
July | ||||||
July | ||||||
5th | Frdly | Campion CampionUnknown 20, 89 |
2-4 Att: 115 HT: 1-3 |
Ossett United Ossett UnitedNicholas Guest 31 Marko Basic 32 Tom Greaves 36 Damian Reeves 57 |
||
5th - Friendlies | ||||||
Campion CampionUnknown 20, 89 |
2-4 Att: 115 HT: 1-3 |
Ossett United Ossett UnitedNicholas Guest 31 Marko Basic 32 Tom Greaves 36 Damian Reeves 57 |
||||
10th | Frdly | Campion Campion |
0-1 Att: 45 HT: 0-0 |
Thackley ThackleyJordan Hines 90 |
||
10th - Friendlies | ||||||
Campion Campion |
0-1 Att: 45 HT: 0-0 |
Thackley ThackleyJordan Hines 90 |
||||
13th | Frdly | Billingham Town Billingham TownJoe Frazer 15 Craig Hutchinson 24, 54 |
3-0 Att: 180 HT: 2-0 |
Campion Campion |
||
13th - Friendlies | ||||||
Billingham Town Billingham TownJoe Frazer 15 Craig Hutchinson 24, 54 |
3-0 Att: 180 HT: 2-0 |
Campion Campion |
||||
17th | Frdly | Campion CampionUnknown 60 |
1-1 HT: 0-1 |
Steeton SteetonJames Grogan 43 |
||
17th - Friendlies | ||||||
Campion CampionUnknown 60 |
1-1 HT: 0-1 |
Steeton SteetonJames Grogan 43 |
||||
20th | Frdly | Knaresborough Town Knaresborough TownDaniel Thirkell 20 Luke Stewart 74 |
2-1 Att: 89 HT: 1-0 |
Campion CampionOliver Kirkpatrick 87 |
||
20th - Friendlies | ||||||
Knaresborough Town Knaresborough TownDaniel Thirkell 20 Luke Stewart 74 |
2-1 Att: 89 HT: 1-0 |
Campion CampionOliver Kirkpatrick 87 |
||||
26th | Frdly | Field Field |
1-0 | Campion Campion |
||
26th - Friendlies | ||||||
Field Field |
1-0 | Campion Campion |
||||
August | ||||||
August | ||||||
3rd | NCEL1 | Harrogate Railway Athletic Harrogate RailwayJoe Jagger 8 |
1-1 Att: 225 HT: 1-0 |
Campion CampionAndrew McCreadie 90 |
||
3rd - NCEL Division One | ||||||
Harrogate Railway Athletic Harrogate RailwayJoe Jagger 8 |
1-1 Att: 225 HT: 1-0 |
Campion CampionAndrew McCreadie 90 |
||||
10th | FACEP | City of Liverpool City of LiverpoolJohn McGrath 56 Karl Clair 72 Thomas Peterson 81 |
3-1 Att: 286 HT: 0-1 |
Campion CampionAndrew McCreadie 24 |
||
10th - FA Cup Extra Preliminary Round | ||||||
City of Liverpool City of LiverpoolJohn McGrath 56 Karl Clair 72 Thomas Peterson 81 |
3-1 Att: 286 HT: 0-1 |
Campion CampionAndrew McCreadie 24 |
||||
14th | NCEL1 | Campion CampionAdam Shaw 55 Omar Habeeb 90 |
2-2 Att: 77 HT: 0-2 |
Brigg Town Brigg TownJake Reed 11, 14 |
||
14th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionAdam Shaw 55 Omar Habeeb 90 |
2-2 Att: 77 HT: 0-2 |
Brigg Town Brigg TownJake Reed 11, 14 |
||||
17th | NCEL1 | Nostell Miners Welfare Nostell Miners WelfareDanny Edwards 7, 30 Bradley Kilburn 57 Jack Owen 75 |
4-1 Att: 62 HT: 2-1 |
Campion CampionOmar Habeeb 29 |
||
17th - NCEL Division One | ||||||
Nostell Miners Welfare Nostell Miners WelfareDanny Edwards 7, 30 Bradley Kilburn 57 Jack Owen 75 |
4-1 Att: 62 HT: 2-1 |
Campion CampionOmar Habeeb 29 |
||||
24th | NCEL1 | Hall Road Rangers Hall Road Rangers |
0-6 Att: 40 HT: 0-1 |
Campion CampionOmar Habeeb 21 Nathan Hunt 59 Mohammad Qasim 67, 82 Thomas Ponter 71 Adam Shaw 86 |
||
24th - NCEL Division One | ||||||
Hall Road Rangers Hall Road Rangers |
0-6 Att: 40 HT: 0-1 |
Campion CampionOmar Habeeb 21 Nathan Hunt 59 Mohammad Qasim 67, 82 Thomas Ponter 71 Adam Shaw 86 |
||||
31st | FAV1Q | Esh Winning Esh WinningMatthew Allison 46 Nicholas Marley 84, 86 |
3-2 Att: 66 HT: 0-1 |
Campion CampionNathan Hunt 23 Omar Habeeb 71 |
||
31st - FA Vase First Round Qualifying | ||||||
Esh Winning Esh WinningMatthew Allison 46 Nicholas Marley 84, 86 |
3-2 Att: 66 HT: 0-1 |
Campion CampionNathan Hunt 23 Omar Habeeb 71 |
||||
September | ||||||
September | ||||||
7th | NCEL1 | Swallownest SwallownestDaniel Barnsley 4 |
1-2 Att: 102 HT: 1-2 |
Campion CampionOmar Habeeb 20pen Myles Foley 32 |
||
7th - NCEL Division One | ||||||
Swallownest SwallownestDaniel Barnsley 4 |
1-2 Att: 102 HT: 1-2 |
Campion CampionOmar Habeeb 20pen Myles Foley 32 |
||||
14th | NCEL1 | Armthorpe Welfare Armthorpe WelfareLuke Williams 55 |
1-2 Att: 55 HT: 0-1 |
Campion CampionOmar Habeeb 26 Graham Hall 87 |
||
14th - NCEL Division One | ||||||
Armthorpe Welfare Armthorpe WelfareLuke Williams 55 |
1-2 Att: 55 HT: 0-1 |
Campion CampionOmar Habeeb 26 Graham Hall 87 |
||||
21st | NCEL1 | Campion CampionOmar Habeeb 23 Mohammad Qasim 79 |
2-1 Att: 51 HT: 1-1 |
Ollerton Town Ollerton TownSam Stretton 9pen |
||
21st - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionOmar Habeeb 23 Mohammad Qasim 79 |
2-1 Att: 51 HT: 1-1 |
Ollerton Town Ollerton TownSam Stretton 9pen |
||||
25th | LC1 | Brigg Town Brigg TownTom Wilson 61 |
1-2 Att: 105 HT: 0-1 |
Campion CampionMohammad Qasim 16 Aidan Day 55 |
||
25th - NCEL League Cup First Round | ||||||
Brigg Town Brigg TownTom Wilson 61 |
1-2 Att: 105 HT: 0-1 |
Campion CampionMohammad Qasim 16 Aidan Day 55 |
||||
28th | NCEL1 | East Hull FC Humber United |
0-5 Att: 27 HT: 0-2 |
Campion CampionLeon Hurles-Brook 10, 37 Myles Foley 75 Andrew McCreadie 76 Aidan Day 90 |
||
28th - NCEL Division One | ||||||
East Hull FC Humber United |
0-5 Att: 27 HT: 0-2 |
Campion CampionLeon Hurles-Brook 10, 37 Myles Foley 75 Andrew McCreadie 76 Aidan Day 90 |
||||
October | ||||||
October | ||||||
5th | NCEL1 | Campion CampionJason Carney 21 Alex Cusack 30 Andrew McCreadie 32 Myles Foley 67 |
4-1 Att: 88 HT: 3-1 |
Armthorpe Welfare Armthorpe WelfareCraig Aspinall 44 |
||
5th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionJason Carney 21 Alex Cusack 30 Andrew McCreadie 32 Myles Foley 67 |
4-1 Att: 88 HT: 3-1 |
Armthorpe Welfare Armthorpe WelfareCraig Aspinall 44 |
||||
12th | NCEL1 | Campion CampionMohammad Qasim 15, 65 Aidan Day 29 Daniel Facey 52 Ben Bodle 57 Leon Hurles-Brook 68 |
6-0 Att: 421 HT: 2-0 |
Retford FC Retford FC |
||
12th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionMohammad Qasim 15, 65 Aidan Day 29 Daniel Facey 52 Ben Bodle 57 Leon Hurles-Brook 68 |
6-0 Att: 421 HT: 2-0 |
Retford FC Retford FC |
||||
19th | NCEL1 | Selby Town Selby TownChristopher Jackson 18, 59pen |
2-3 Att: 190 HT: 1-2 |
Campion CampionMohammad Qasim 8, 35 Daniel Facey 50 |
||
19th - NCEL Division One | ||||||
Selby Town Selby TownChristopher Jackson 18, 59pen |
2-3 Att: 190 HT: 1-2 |
Campion CampionMohammad Qasim 8, 35 Daniel Facey 50 |
||||
22nd | NCEL1 | Glasshoughton Welfare Glasshoughton WelfJoshua Vamplew 4 Ashley Bell 55 Mark Ferguson 70 |
3-0 Att: 90 HT: 1-0 |
Campion Campion |
||
22nd - NCEL Division One | ||||||
Glasshoughton Welfare Glasshoughton WelfJoshua Vamplew 4 Ashley Bell 55 Mark Ferguson 70 |
3-0 Att: 90 HT: 1-0 |
Campion Campion |
||||
30th | WRCC1 | Campion CampionDaniel Facey 43 Aidan Day 90 |
2-1 Att: 56 HT: 1-1 |
Liversedge LiversedgeShane Hamilton 23 |
||
30th - West Riding County Cup First Round | ||||||
Campion CampionDaniel Facey 43 Aidan Day 90 |
2-1 Att: 56 HT: 1-1 |
Liversedge LiversedgeShane Hamilton 23 |
||||
November | ||||||
November | ||||||
5th | LC3 | Hemsworth Miners Welfare Hemsworth Miners WelfareEdward Cass 23 |
1-0 Att: 73 HT: 1-0 |
Campion Campion |
||
5th - NCEL League Cup Third Round | ||||||
Hemsworth Miners Welfare Hemsworth Miners WelfareEdward Cass 23 |
1-0 Att: 73 HT: 1-0 |
Campion Campion |
||||
9th | NCEL1 | Campion CampionJason Carney 18 Mohammad Qasim 53, 57, 67 Daniel Facey 83 |
5-2 Att: 64 HT: 1-0 |
Hallam HallamTyler Bradley 49 Samuel Smith 56pen |
||
9th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionJason Carney 18 Mohammad Qasim 53, 57, 67 Daniel Facey 83 |
5-2 Att: 64 HT: 1-0 |
Hallam HallamTyler Bradley 49 Samuel Smith 56pen |
||||
12th | WRCC2 | Thackley ThackleyJack Boyle 31 Asa Mitchell 52, 53, 57, 89 Owen Murphy 87 |
6-1 Att: 75 HT: 1-1 |
Campion CampionThomas Ponter 36 |
||
12th - West Riding County Cup Second Round | ||||||
Thackley ThackleyJack Boyle 31 Asa Mitchell 52, 53, 57, 89 Owen Murphy 87 |
6-1 Att: 75 HT: 1-1 |
Campion CampionThomas Ponter 36 |
||||
December | ||||||
December | ||||||
3rd | NCEL1 | Dronfield Town Dronfield TownDaniel Wood 14 Callum Mawbey 40 |
2-0 Att: 68 HT: 2-0 |
Campion Campion |
||
3rd - NCEL Division One | ||||||
Dronfield Town Dronfield TownDaniel Wood 14 Callum Mawbey 40 |
2-0 Att: 68 HT: 2-0 |
Campion Campion |
||||
14th | NCEL1 | Skegness Town Skegness TownCenk Acar 6 Luke Raynor-Mistry 54 Ben Davison 80 |
3-0 Att: 84 HT: 1-0 |
Campion Campion |
||
14th - NCEL Division One | ||||||
Skegness Town Skegness TownCenk Acar 6 Luke Raynor-Mistry 54 Ben Davison 80 |
3-0 Att: 84 HT: 1-0 |
Campion Campion |
||||
28th | NCEL1 | Campion CampionLeon Hurles-Brook 21 Daniel Facey 31 Mohammad Qasim 37, 65, 82 |
5-2 Att: 110 HT: 3-0 |
Harrogate Railway Athletic Harrogate RailwayPatrick Sykes 55, 66 |
||
28th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionLeon Hurles-Brook 21 Daniel Facey 31 Mohammad Qasim 37, 65, 82 |
5-2 Att: 110 HT: 3-0 |
Harrogate Railway Athletic Harrogate RailwayPatrick Sykes 55, 66 |
||||
January | ||||||
January | ||||||
4th | NCEL1 | Brigg Town Brigg TownReece Moody 34 |
1-1 Att: 154 HT: 1-1 |
Campion CampionMohammad Qasim 6 |
||
4th - NCEL Division One | ||||||
Brigg Town Brigg TownReece Moody 34 |
1-1 Att: 154 HT: 1-1 |
Campion CampionMohammad Qasim 6 |
||||
11th | NCEL1 | Campion CampionAidan Kirby 85, 89 |
2-1 Att: 52 HT: 0-0 |
Nostell Miners Welfare Nostell Miners WelfareKane Reece 58 |
||
11th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionAidan Kirby 85, 89 |
2-1 Att: 52 HT: 0-0 |
Nostell Miners Welfare Nostell Miners WelfareKane Reece 58 |
||||
18th | NCEL1 | Campion CampionAidan Kirby 10, 72pen, 89pen Leon Hurles-Brook 16 |
4-2 Att: 55 HT: 2-1 |
Hall Road Rangers Hall Road RangersCallum Stone 21 Kallum Findley 83 |
||
18th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionAidan Kirby 10, 72pen, 89pen Leon Hurles-Brook 16 |
4-2 Att: 55 HT: 2-1 |
Hall Road Rangers Hall Road RangersCallum Stone 21 Kallum Findley 83 |
||||
25th | NCEL1 | Campion CampionAidan Kirby 16 |
1-3 Att: 52 HT: 1-1 |
Swallownest SwallownestAlex Nightingale 28 Matthew Morton 71 Jay Evison 80 |
||
25th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionAidan Kirby 16 |
1-3 Att: 52 HT: 1-1 |
Swallownest SwallownestAlex Nightingale 28 Matthew Morton 71 Jay Evison 80 |
||||
February | ||||||
February | ||||||
1st | NCEL1 | Ollerton Town Ollerton TownLewis Bingham 79 Benjamin Partridge 85 Lewis Murr 90 |
3-0 Att: 78 HT: 0-0 |
Campion Campion |
||
1st - NCEL Division One | ||||||
Ollerton Town Ollerton TownLewis Bingham 79 Benjamin Partridge 85 Lewis Murr 90 |
3-0 Att: 78 HT: 0-0 |
Campion Campion |
||||
8th | NCEL1 | Campion CampionMohammad Qasim 2, 27, 43 Andrew McCreadie 8 Ben Bodle 18, 44 Aidan Kirby 22 Luke Harrop 63 Daniel Facey 68, 70 |
10-0 Att: 43 HT: 7-0 |
East Hull FC Humber United |
||
8th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionMohammad Qasim 2, 27, 43 Andrew McCreadie 8 Ben Bodle 18, 44 Aidan Kirby 22 Luke Harrop 63 Daniel Facey 68, 70 |
10-0 Att: 43 HT: 7-0 |
East Hull FC Humber United |
||||
22nd | NCEL1 | Winterton Rangers Winterton RangersNathan Peat 66 |
1-3 Att: 93 HT: 0-0 |
Campion CampionAidan Kirby 46 Andrew McCreadie 76 Leon Hurles-Brook 89 |
||
22nd - NCEL Division One | ||||||
Winterton Rangers Winterton RangersNathan Peat 66 |
1-3 Att: 93 HT: 0-0 |
Campion CampionAidan Kirby 46 Andrew McCreadie 76 Leon Hurles-Brook 89 |
||||
March | ||||||
March | ||||||
7th | NCEL1 | Rossington Main Rossington MainMasassa Kianga 36 |
1-2 Att: 55 HT: 1-1 |
Campion CampionDaniel Facey 3 Aidan Kirby 75 |
||
7th - NCEL Division One | ||||||
Rossington Main Rossington MainMasassa Kianga 36 |
1-2 Att: 55 HT: 1-1 |
Campion CampionDaniel Facey 3 Aidan Kirby 75 |
||||
Cancelled | ||||||
Cancelled | ||||||
NCEL1 | Campion Campion |
C-C | Dronfield Town Dronfield Town |
|||
NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
C-C | Dronfield Town Dronfield Town |
||||
NCEL1 | Campion Campion |
C-C | Glasshoughton Welfare Glasshoughton Welf |
|||
NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
C-C | Glasshoughton Welfare Glasshoughton Welf |
||||
NCEL1 | Campion Campion |
C-C | North Ferriby North Ferriby |
|||
NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
C-C | North Ferriby North Ferriby |
||||
NCEL1 | Campion Campion |
C-C | Parkgate Parkgate |
|||
NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
C-C | Parkgate Parkgate |
||||
NCEL1 | Campion Campion |
C-C | Rossington Main Rossington Main |
|||
NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
C-C | Rossington Main Rossington Main |
||||
NCEL1 | Campion Campion |
C-C | Selby Town Selby Town |
|||
NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
C-C | Selby Town Selby Town |
||||
NCEL1 | Campion Campion |
C-C | Skegness Town Skegness Town |
|||
NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
C-C | Skegness Town Skegness Town |
||||
NCEL1 | Campion Campion |
C-C | Winterton Rangers Winterton Rangers |
|||
NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
C-C | Winterton Rangers Winterton Rangers |
||||
NCEL1 | Campion Campion |
C-C | Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough Bridge Athletic |
|||
NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
C-C | Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough Bridge Athletic |
||||
NCEL1 | Hallam Hallam |
C-C | Campion Campion |
|||
NCEL Division One | ||||||
Hallam Hallam |
C-C | Campion Campion |
||||
NCEL1 | North Ferriby North Ferriby |
C-C | Campion Campion |
|||
NCEL Division One | ||||||
North Ferriby North Ferriby |
C-C | Campion Campion |
||||
NCEL1 | Parkgate Parkgate |
C-C | Campion Campion |
|||
NCEL Division One | ||||||
Parkgate Parkgate |
C-C | Campion Campion |
||||
NCEL1 | Retford FC Retford FC |
C-C | Campion Campion |
|||
NCEL Division One | ||||||
Retford FC Retford FC |
C-C | Campion Campion |
||||
NCEL1 | Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough Bridge Athletic |
C-C | Campion Campion |
|||
NCEL Division One | ||||||
Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough Bridge Athletic |
C-C | Campion Campion |
Tables
News