| Matches | Saturday 11th September, 1982

<

>

Matches on

Saturday 11th September, 1982
FA Trophy Preliminary Round
Alfreton Town
Alfreton Town
1-3 Accrington Stanley
Accrington Stanley
 
Arnold
Arnold
3-0 Long Eaton United
Long Eaton United
 
Curzon Ashton
Curzon Ashton
2-1 Bridlington Town
Bridlington Town
 
Darlaston
Darlaston
1-2 Boston Town
Boston Town
 
Dudley Town
Dudley Tn
0-0 Spalding United
Spalding United
 
Emley
Emley
5-3 Fleetwood Town
Fleetwood Tn
 
Heanor Town
Heanor Town
2-3 Bootle
Bootle
 
NCEL Premier Division
Belper Town
Belper Town
2-0 Skegness Town
Skegness Town
 
Bentley Victoria Welfare
Bentley Victoria Welf
1-2 Thackley
Thackley
 
Eastwood Town
Eastwood Town
2-0 Appleby Frodingham
App Frodingham
 
Guisborough Town
Guisborough Town
6-1 Mexborough Town
Mexborough Town
 
Guiseley
Guiseley
5-0 Ilkeston Town
Ilkeston Town
 
Winterton Rangers
Winterton Rangers
2-1 Sutton Town
Sutton Town
 
NCEL Division One (North)
Garforth Miners
Garforth Town
0-0 Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
 
Harrogate Town
Harrogate Town
2-1 York Railway Institute
York Railway Institute
 
Hatfield Main
Hatfield Main
3-2 Scarborough Res
Scarborough Res
 
Leeds Ashley Road
Leeds Ashley Road
0-1 Ossett Town
Ossett Town
 
Liversedge
Liversedge
2-1 Farsley Celtic
Farsley Celtic
 
North Ferriby United
North Ferriby United
1-1 Bridlington Town
Bridlington Town
 
NCEL Division One (South)
Denaby United
Denaby United
3-0 Staveley
Staveley
 
Harworth Colliery Institute
Harworth Colliery
0-0 Frecheville CA
Frecheville CA
 
Kimberley Town
Kimberley Town
2-0 Hallam
Hallam
 
Lincoln United
Lincoln United
1-0 Norton Woodseats
Dronfield United
 
BSC Parkgate
Parkgate
1-3 Arnold Kingswell
Arnold Kingswell
 
Sheffield
Sheffield
2-2 Maltby Miners Welfare
Maltby Main
 
NCEL Division Two (North)
Collingham
Collingham
3-1 Brook Sports
Brook Sports
 
Fryston Colliery Welfare
Fryston Coll Welfare
0-5 Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
 
Phoenix Park (BFD)
Phoenix Park
2-1 Selby Town
Selby Town
 
Pickering Town
Pickering Town
0-3 Grimethorpe Miners Welfare
Grimethorpe MW
 
Pilkington Recreation
Pilkington Recreation
1-2 Pontefract Collieries
Pontefract Colls
 
Rowntree Mackintosh
Rowntree Mackintosh
1-0 Harrogate Railway Athletic
Harrogate RA
 
Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
5-1 Thorne Colliery
Thorne Colliery
 
NCEL Division Two (South)
Blidworth Welfare
Blidworth Welfare
1-3 Oakham United
Oakham United
 
Creswell Colliery
Creswell Colliery
1-2 Borrowash Victoria
Borrowash Victoria
 
Graham Street Prims
Graham St Prims
5-1 Worsbrough Bridge Miners Welfare
Worsbrough Bridge
 
Kiveton Park
Kiveton Park
1-3 Woolley Miners Welfare
Woolley MW
 
Retford Rail
Retford Rail
0-0 Wombwell Sports Association
Wombwell SA
 
Sutton Trinity
Sutton Trinity
2-2 Long Eaton Grange
Long Eaton Grange
 
NCEL Reserve Division
Farsley Celtic Res
Farsley Celtic Res
2-0 Tadcaster Albion Res
Tadcaster Albion Res
 
Harrogate Railway Athletic Res
Harrogate RA Res
3-1 Hall Road Rangers Res
Hall Road Rgrs Res
 
Ossett Town Res
Ossett Town Res
1-4 Guiseley Res
Guiseley Res
 
Pontefract Collieries Res
Pontefract Colls Res
0-4 Garforth Miners Res
Garforth Town Res
 
Thackley Res
Thackley Res
0-2 Emley Res
Emley Res
 
Woolley Miners Welfare Res
Woolley MW Res
6-1 Fryston Colliery Welfare Res
Fryston CW Res
 
Yorkshire Amateur Res
Yorkshire Amtr Res
2-0 Collingham Res
Collingham Res
 

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Eastwood Town 4 8 8
2 Guiseley 4 7 13
3 Winterton Rangers 4 7 6
4 Belper Town 4 6 3
5 Emley 3 5 3
6 Thackley 4 5 1
7 Spalding United 2 4 6
8 Guisborough Town 4 4 4
9 Appleby Frodingham 4 4 1
10 Sutton Town 3 3 3
11 Shepshed Charterhouse 2 2 4
12 Heanor Town 2 2 1
13 Alfreton Town 3 2 -1
14 Boston Town 2 2 -3
15 Bridlington Trinity 2 1 -3
16 Arnold 2 1 -4
17 Ilkeston Town 3 1 -7
18 Bentley Victoria Welfare 4 0 -11
19 Skegness Town 4 0 -12
20 Mexborough Town 4 0 -12
NCEL Division One (North) P Pts +/-
1 Ossett Town 4 7 6
2 Garforth Town 3 5 6
3 Hall Road Rangers 3 4 1
4 North Ferriby United 2 3 2
5 Farsley Celtic 3 3 1
6 Ossett Albion 2 3 1
7 Harrogate Town 2 3 1
8 Scarborough Res 3 3 0
9 Liversedge 3 3 0
10 Bridlington Town 4 3 -2
11 Hatfield Main 3 2 -4
12 Leeds Ashley Road 3 1 -3
13 Bradley Rangers 2 0 -3
14 York Railway Institute 3 0 -6
NCEL Division One (South) P Pts +/-
1 Arnold Kingswell 3 6 7
2 Lincoln United 3 5 5
3 Kimberley Town 3 5 3
4 Denaby United 2 4 8
5 Staveley 3 4 0
6 Harworth Colliery 3 3 0
7 Frecheville CA 3 3 -3
8 Parkgate 3 2 -2
9 Maltby Main 3 2 -5
10 Sheffield 3 1 -2
11 Hallam 2 1 -2
12 Brigg Town 1 0 -1
13 Long Eaton United 1 0 -2
14 Dronfield United 3 0 -6
NCEL Division Two (North) P Pts +/-
1 Tadcaster Albion 3 6 7
2 Collingham 3 6 6
3 Yorkshire Amateur 3 5 10
4 Grimethorpe Miners Welfare 3 5 6
5 Phoenix Park (BFD) 3 5 4
6 Rowntree Mackintosh 3 4 1
7 Pontefract Collieries 3 4 1
8 Fryston Colliery Welfare 3 2 0
9 Brook Sports 3 2 -6
10 Selby Town 3 1 -3
11 Pilkington Recreation 3 1 -4
12 Pickering Town 3 1 -6
13 Harrogate Railway Athletic 3 0 -3
14 Thorne Colliery 3 0 -13
NCEL Division Two (South) P Pts +/-
1 Borrowash Victoria 3 6 8
2 Graham Street Prims 3 6 8
3 Woolley Miners Welfare 3 5 6
4 Oakham United 3 4 2
5 Long Eaton Grange 3 4 1
6 Wombwell Sports Association 2 3 2
7 Kiveton Park 3 2 1
8 Stocksbridge Works 2 2 1
9 Worsbrough Bridge Athletic 3 2 -6
10 Blidworth Welfare 3 1 -4
11 Sutton Trinity 3 1 -4
12 Creswell Colliery 3 1 -5
13 Retford Rail 3 1 -6
14 Rolls Royce Hucknall 1 0 -4
NCEL Reserve Division P Pts +/-
1 Garforth Town Res 4 6 5
2 Leeds Ashley Road Res 3 5 4
3 Harrogate Railway Athletic Res 4 5 0
4 Emley Res 2 4 7
5 Woolley Miners Welfare Res 3 4 5
6 Ossett Albion Res 2 4 4
7 Farsley Celtic Res 4 4 2
8 Guiseley Res 4 4 1
9 Thackley Res 3 3 2
10 Tadcaster Albion Res 3 3 -1
11 Hall Road Rangers Res 4 3 -2
12 Harrogate Town Res 3 2 -2
13 Yorkshire Amateur Res 2 2 -3
14 Collingham Res 4 2 -4
15 Ossett Town Res 3 1 -4
16 Pontefract Collieries Res 3 1 -5
17 Fryston Colliery Welfare Res 3 1 -9
as at Saturday 11th September, 1982

Click here for more details